קורס מור

קורס מור הוא קורס שמטרתו להכין מועמדים ללימודי רפואה ליום המיונים אליו הם ניגשים לקראת מבחן מור. אם כן, מהו מבחן מור ומדוע מועמדים שכבר השיגו את הקריטריונים האקדמיים הנדרשים ללימודי רפואה צריכים לעבור מבחן נוסף?

מבחן אמיר הוא מבחן שמשמש למיון והתאמה של מועמדים ללימודי רפואה תוך התמקדות בכישורים האישיים הספציפיים אותם מציג כל מועמד. מבחן מור בוחן את כישוריי המועמד באמצעות בחינת התקשורת הבינאישית שהוא מקיים עם הסביבה. בנוסף, הבוחנים מנסים לעמוד על המוטיבציה בה ניחן המועמד באמצעות בחינת יכולתו להביע ולחוות את דעתו במגוון נושאים שאינם בהכרח בפן המקצועי. מבחן מור בנוי כמרכז הערכה וזאת על-מנת להגיע להערכה מדויקת ואיכותית יותר באשר להתאמתו של המועמד ללימודי רפואה.

אם כן, מדוע מגיש מועמדות ללימודי רפואה נדרש לגשת למבחן נוסף לאחר שכבר השיג את הקריטריונים האקדמיים לכניסה ללימודים אלו? התשובה היא פשוטה למדי, מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן המעיד על יכולת הסקת המסקנות של המועמד וציוניו בבגרויות מעידים על היכולת הלימודית שלו. אבל מה יכול להעיד על יחסי האנוש ועל החוש האתי של המועמד? כאן נכנס לתמונה מבחן מו"ר. המבחן בוחן לעומק את אישיותו של המועמד וקובע האם המועמד הוא בעל יחסי אנוש מספיק טובים כדי להתנהל מול חולים ומשפחותיהם והאם הוא בעל חוש אתי שימנע ממנו לבצע טעויות אתיות ביחסי רופא-חולה.

מבחן מור איננו מבחן פשוט בכלל ויש לעבור הכנה ראויה לפני שמגיעים ליום המבחנים מאחר וזהו יום המבחנים המכריע בקבלה ללימודי רפואה.

בבית הספר האמריקאי הוא קורס ההכנה העשיר, הטוב והמקיף ביותר בישראל. במסגרת קורס מור בבית הספר האמריקאי מקבלים המועמדים חמש חוברות הדרכה המפרטות את סוגי השאלות ואת הנושאים שחשוב ללמוד לפני יום המבחנים. במהלך קורס מור בבית הספר האמריקאי מקבלים המועמדים כלים רבים להתמודדות עם השאלות שהם נשאלים ביום המיונים על-ידי מורים מוסמכים שעברו מבחנים אלו בהצלחה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם