מבחן מרקם

קורס מרקם הוא קורס שמטרתו היא להכין מועמדים ללימודי רפואה ליום המיונים אליו הם ניגשים לקראת מבחן מרקם. אם כן, מהו בדיוק מבחן מרקם, למי הוא רלוונטי ומדוע מועמד ללימודי רפואה צריך לעבור גם מבחן מרקם לאחר שהשיג את הקריטריונים האקדמיים ללימודי רפואה?

מבחן מרקם הוא מבחן שמטרתו לבצע מיון והתאמה של מועמדים ללימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. מבחן מרקם, ראשי תיבות של מערכת ראיונות קצרים מובנים, בנוי בצורה של שמונה תחנות של ראיון אישי אותן עובר המועמד אחת אחרי השנייה. משך הזמן המוקצב לכל תחנה במסגרת מבחן מרקם הוא כעשר דקות שבמהלכן יושב המועמד לבדו בחדר עם מראיין יחיד ומתבקש ממנו לדון בסוגיה כלשהי מעברו, בתרחיש היפותטי מסוים או בסוגיה מסוימת הנוגעת לעיסוק ברפואה. המטרה של המראיינים בראיונות אלו היא לבחון את מידת יחסי האנוש, האמפתיות והאתיות של המועמד ובכך לקבוע האם הוא יכול להתנהל מול חולים ובני משפחותיהם.

שאלה שנשאלת על-ידי רבים היא מדוע מועמדים ללימודי רפואה שכבר השיגו את תנאי הקבלה האקדמיים שלהם נאלצים לעבור גם מבחן מיון ואישיות כמו מבחן מרקם? התשובה היא שמבחני המיון באים לבדוק אלמנטים אצל המועמד שלא ניתן לראות בתוצאות של מבחן הפסיכומטרי או של הבגרויות. בתור רופא, אדם צריך להיות בעל יחסי אנוש ואמפתיות וזאת בכדי לדעת כיצד להתנהל מול החולים ובני משפחותיהם. בנוסף, בודקים במהלך יום המיון את החוש האתי של המועמד וזאת בכדי לדעת לא לעבור על תקנות אתיות ביחסי רופא-חולה.

מבחן מרקם איננו מבחן פשוט כלל וכלל ועל המועמד לעבור הכנה ראויה לפני שהוא מגיע ליום המבחנים מאחר וזהו יום המבחנים המכריע בקבלה ללימודי רפואה. קורס מרקם בבית הספר האמריקאי הוא קורס ההכנה העשיר, הטוב והמקיף ביותר בישראל. במהלך קורס מור מרקם בבית הספר האמריקאי מקבלים המועמדים כלים רבים להתמודדות עם השאלות שהם נשאלים ביום המיונים על-ידי צוות המורכב מפסיכולוגים ורופאים. קורס מרקם בבית הספר האמריקאי מכיל הדמיה של מבחני האישיות כאשר התלמידים מקבלים משוב מהמורים על ההתנהלות שלהם במהלך הראיון וכך יודעים לאבחן את עצמם ולנתח את השאלות בראיונות בצורה מהירה ויעילה יותר.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם