דוגמאות למבחנים משנים קודמים

כאן תוכלו להחשף לדוגמאות של סימולציות ושאלות אשר הופיעו במבחנים בשנים קודמות, התבוננות בשאלות תעזור לכם להרכיב תמונה כוללת של הלך הרוח של כלל המבחן, שיהיה בהצלחה

* לחצ/י על כל קטגוריה על מנת לצפות בתכנים

שאלונים משנים קודמות - שיפוט והחלטה

 • שאלה ראשונה :

  יפה עובדת סוציאלית. לחברתה דינה שני ילדים - יסמין בת 12 ואלי בן 16. לאלי יש פיגור שכלי קשה. דינה היא אשה קשת יום אשר עובדת משמרות ארוכות ומגדלת את ילדיה לבד. הבת של יפה ויסמין חברות טובות, ובתה נוהגת לבלות הרבה בבית דינה. הבת של יפה אמרה לאמא שלה שאלי ניסה לחבק ולנשק אותה מספר פעמים למרות שאמרה לו שהיא לא רוצה משהו כזה. יפה דיברה עם דינה וסיפרה לה על המעשה, ודינה בתגובה אמרה שהיא תדבר איתו שזה לא יקרה שוב, ושמדובר בשלב בהתבגרותו. להצעתה של יפה לקבל עזרה מקצועית אמרה דינה שהיא מסרבת, כי היא חוששת שיוציאו את אלי מהבית. יפה מתלבטת האם לדווח על המצב במשפחה, או לא. הבא שיקולים בעד ונגד לספר, ורשום מה היית ממליץ ליפה לעשות, ומדוע.

 • שאלה שנייה :

  יוסי הוא אח במחלקת ילדים בבית חולים. יש לו בן שעלה לכיתה ב'. כל ההורים הוזמנו לאסיפת הורים בתחילת השנה ובאסיפה יוסי ראה הורים של ילדה שמטופלת במחלקה. ילדתם דפנה חולת איידס. לאחר האסיפה הוריה ניגשו ליוסי וביקשו שלא יספר על מחלתה של דפנה להורים האחרים או למחנכת, ושהיא עצמה לא יודעת שהיא חולה. יוסי מתלבט האם לספר למחנך הכיתה אודות מחלתה של דפנה. הבא שיקולים בעד ונגד בדבר השאלה האם על יוסי לספר למחנך הכיתה על מחלתה של דפנה, ורשום מה היית ממליץ ליוסי לעשות ומדוע.

 • שאלה 3:

  ספר על תקופה בה הרגשת שהיה לך קשה,והרגשת בודד,מדוע הרגשת כך,איך התמודדת,מה למדת מזה?

שאלונים משנים קודמות - ביוגרפיה

 • שאלה 1:

  ספר על מקרה של חילוקי דעות ביניך לממונה עליך,איך נהגת,האם היית נוהג אחרת עכשיו?

 • שאלה 2:

  ספר על מקרה שאדם קרוב לך איבד שליטה,מה הרגשת,מה עשית,האם זה השפיע על היחסים ביניכם?

סימולציות משנים קודמות- ראיונות אישיים

 • שאלה 1:

  מה דעתך אם יחוקקו חוק שיאפשר מריכה של איברים?

 • שאלה 2:

  האם יש לאסור על רופאים לעסוק בהתנהגויות שאינן בריאות?

 • שאלה 3:

  האם תוכל לספר על עימות שהיה לך עם הוריך וכיצד התמודדת איתו?

סימולציות משנים קודמות-סימולציות אישיות

 • שאלה 1:

  אתה מאמן אישי בניבחרת ואתה צריך להסביר לשחקן שהוא לא יוכל לשחק במשחק של שבת, כי למרות היותו שיקן מעולה, הוא גורם לבעיות בדינמיקה הקבוצתית כאשר הוא משחק איתם, כיצד תעשה זאת?

סימולציות משנים קודמות-סימולציות צוות

 • שאלה 1:

  אתם כעת קבוצה של כמה אנשים , סטודנטים משנה א', אתם רוצים לבקש מהמרצה שלכם לדחות את אחת הבחינות למועשד מאוחר יותר, השאלה היא כיצד אתם עושים זאת בקבוצה של 3-4 אנשים. מה הטיעונים ואסטרטגיית השיכנוע

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם